Články
16.10.2019
SPS kuriérska spoločnosť: sezónny poplatok vo výške 1 eura
Najväčší nápor na kuriérske služby je v predvianočnom období, kedy zažívajú nápor aj internetové obchody. Vedeli ste, že práve vtedy spracovávajú o 40... čítať celé
13.08.2017
Kto je Szafi? Aké výrobky sú Szafi Free a Reform?
Keďže na Slovensku značka Safi je ešte menej známa, dovoľte nám, aby sme Vám predstavili naše produkty a človeka, ktorí mnoho rokov pracoval na tom, a... čítať celé
19.03.2018
Produkty roka - Szafi výrobky
Szafi Burján po získaní titulu Glamour of the Year – Podnikateľka roka, hneď sa stala bohatšou o ďalšie uznanie. 18 výrobkov z radu Szafi Free dostali... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Ionizátor vody Aquaion Elegance
 3. Ionizátor vody Aquaion Elegance

Ionizátor vody Aquaion Elegance

Moderný poddrezový ionizátor vody so 7 elektrolytickými platňami na produkciu alkalickej vody. Ionizátor vody Aquaion Elegance predstavuje novinku med... celý popis
Dostupnosť
Na objednávku
Cena bez DPH
1 708,33 EUR
2 050,00 EUR
ks
Číslo produktu:1040
Strážiť cenu / dostupnosť
 • Kompletné špecifikácie
 • Ionizátor vody Aquaion Elegance
  Ionizátor vody Aquaion Elegance
  Na objednávku
  2 050,00 EUR
  1 708,33 EUR bez DPH
 • ks
Kompletné špecifikácie

Moderný poddrezový ionizátor vody so 7 elektrolytickými platňami na produkciu alkalickej vody.

Ionizátor vody Aquaion Elegance predstavuje novinku medzi zariadeniami na ionizáciu vody, ktorý sa vďaka svojmu elegantnému modernému dizajnu hodí do každej kuchyne. Prostredníctvom 7 elektrolytických platní produkuje alkalickú vodu s vysokým pH prospešnú pre ľudský organizmus. Vedľajším produktom je kyslá, resp. acidická voda, ktorá má svoje využitie napr. v kozmetickom priemysle či ako dezinfekcia. Systém disponuje viacstupňovou predfiltráciou, ktorá sa postará o zachytenie mechanických nečistôt, chlóru, jeho zlúčenín a predchádza vzniku a množeniu baktérií.


 

Dizajn

Zariadenie sa od klasických ionizátorov vody odlišuje moderným prevedením batérie s dotykovým displejom, ktorá sa umiestňuje nad kuchynský drez. V poddrezovej časti, resp. tele ionizátora, je umiestnená filtračná vložka zabezpečujúca predfiltráciu vody a napájanie elektrickej energie.

dizajn_aquaion


 

Dotykový displejdisplay

Zariadenie je ovládané pomocou dotykového displeja, ktorý sa nachádza na batérii ionizátora vody s dvomi vývodmi. Horný slúži na dodávku zásaditej/alkalickej vody, zo spodného vyteká kyslá/acidická voda. Jednoduchým ovládaním si nastavíte typ aj hodnotu vody - pre produkciu zásaditej vody zvolíte tlačidlom "Alkaline" úroveň 1-4. Následne pomocou tlačidla Start/Stop pustíte, resp. zastavíte tok vody. Rovnako postupuje pri zvolení acidickej "Acidic" (úroveň 1-2) alebo čistej filtrovanej vody "Purified".


 

Viacstupňová filtrácia

Filtračná vložka je zložená z viacerých vrstiev, ktoré zabezpečujú odstránenie väčšiny škodlivých látok nachádzajúcich sa vo vašej vode. Sedimentačná filtračná vrstva chráni zariadenie pred poškodením mechanickými nečistotami, uhlíkový granulát zase zachytáva chlór, organické zlúčeniny a zabraňuje tvorbe baktérií.


 

Meranie pH a nastavenie prietoku vody

Optimálna na pitie je voda s hodnotou medzi pH 9 - 9,5 (predstavuje hornú hranicu limitu pH v pitnej vode predpísaného vyhláškou MZSR). Pri spustení ionizátora vody je nutné nastaviť požadované hodnoty pH, a to nastavením prietoku vody za minútu. Balenie obsahuje indikačné kvapky a farebnú stupnicu, vďaka ktorým spoľahlivo zistíte, aká je hodnota pH vody pri aktuálnom prietoku. Výsledok ionizácie vody závisí najmä od kvality vstupnej vody, približne sa však pre dosiahnutie hodnoty pH 9 - 9,5 môžete riadiť nasledujúcou tabuľkou:

ph_tabulka

 


 

Výhody ionizovanej vody

Rýchla doba so sebou prináša mnoho faktorov, ktoré výrazne vplývajú na kvalitu nášho života. Nesprávne stravovanie a stres spôsobujú vznik kyslého odpadu v organizme, a ten sa následne ukladá v našom tele. To vedie k nedostatku energie a oslabeniu imunitného systému. Pitím ionizovanej vody sa kyseliny zneutralizujú a telo sa dostavá do správnej rovnováhy pH.

5 hlavných pozitív ionizovanej vody:

 1. zásaditosť - neutralizácia prekysleného prostredia spôsobeného nezdravou stravou, stresom...,
 2. detoxikácia - výborná schopnosť vyplavovania toxínov z tela,
 3. hydratácia - molekuly vody sú spojené do skupín (klastrov), ionizované molekuly H20 sú približne polovičné, takže sa lepšie vstrebávajú do buniek, čím kvalitne hydratujú organizmus,
 4. antioxidácia - prirodzene bojuje proti škodlivým voľným radikálom v tele,
 5. boj proti chorobám - existuje mnoho klinických štúdií, ktoré preukázali, že prekyslený organizmus má úzky vzťah s rôznymi chorobami.

 


 

Jednoduchá údržba

Ionizátor vody Aquaion Elegance má kapacitu až 3 600 litrov prefiltrovanej vody. Výmena náhradného filtra sa odporúča raz za 6 mesiacov. V prípade vysokej tvrdosti vody môže byť potrebná pravidelnejšia údržba zariadenia, aby nedošlo k zaneseniu vodným kameňom.

udrzba_ionizatora

 


Tovar zaradený v kategóriách
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.