Články
10.11.2019
Dokedy poslať objednávku, aby prišla do Vianoc?
Dovoľujeme si vás informovať, že pokiaľ Vám naozaj záleží na tom, aby vaša zásielka bola doručená do Vianoc je dôležité, aby ste vašu objednávku posla... čítať celé
16.10.2019
SPS kuriérska spoločnosť: sezónny poplatok vo výške 1 eura (1,20€ s DPH)
Najväčší nápor na kuriérske služby je v predvianočnom období, kedy zažívajú nápor aj internetové obchody. Vedeli ste, že práve vtedy spracovávajú o 40... čítať celé
13.08.2017
Kto je Szafi? Aké výrobky sú Szafi Free a Reform?
Keďže na Slovensku značka Safi je ešte menej známa, dovoľte nám, aby sme Vám predstavili naše produkty a človeka, ktorí mnoho rokov pracoval na tom, a... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Ionizátor vody Aquaion Elegance
 3. Ionizátor vody Aquaion Elegance

Ionizátor vody Aquaion Elegance

Moderný poddrezový ionizátor vody so 7 elektrolytickými platňami na produkciu alkalickej vody. Ionizátor vody Aquaion Elegance predstavuje novinku med... celý popis
Dostupnosť
Na objednávku
2 050,00 EUR
1 708,33 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:1040
Strážiť cenu / dostupnosť
 • Kompletné špecifikácie
 • Ionizátor vody Aquaion Elegance
  Ionizátor vody Aquaion Elegance
  Na objednávku
  2 050,00 EUR
  1 708,33 EUR bez DPH
 • ks
Kompletné špecifikácie

Moderný poddrezový ionizátor vody so 7 elektrolytickými platňami na produkciu alkalickej vody.

Ionizátor vody Aquaion Elegance predstavuje novinku medzi zariadeniami na ionizáciu vody, ktorý sa vďaka svojmu elegantnému modernému dizajnu hodí do každej kuchyne. Prostredníctvom 7 elektrolytických platní produkuje alkalickú vodu s vysokým pH prospešnú pre ľudský organizmus. Vedľajším produktom je kyslá, resp. acidická voda, ktorá má svoje využitie napr. v kozmetickom priemysle či ako dezinfekcia. Systém disponuje viacstupňovou predfiltráciou, ktorá sa postará o zachytenie mechanických nečistôt, chlóru, jeho zlúčenín a predchádza vzniku a množeniu baktérií.

 


 

Dizajn

Zariadenie sa od klasických ionizátorov vody odlišuje moderným prevedením batérie s dotykovým displejom, ktorá sa umiestňuje nad kuchynský drez. V poddrezovej časti, resp. tele ionizátora, je umiestnená filtračná vložka zabezpečujúca predfiltráciu vody a napájanie elektrickej energie.

dizajn_aquaion

 


 

Dotykový displejdisplay

Zariadenie je ovládané pomocou dotykového displeja, ktorý sa nachádza na batérii ionizátora vody s dvomi vývodmi. Horný slúži na dodávku zásaditej/alkalickej vody, zo spodného vyteká kyslá/acidická voda. Jednoduchým ovládaním si nastavíte typ aj hodnotu vody - pre produkciu zásaditej vody zvolíte tlačidlom "Alkaline" úroveň 1-4. Následne pomocou tlačidla Start/Stop pustíte, resp. zastavíte tok vody. Rovnako postupuje pri zvolení acidickej "Acidic" (úroveň 1-2) alebo čistej filtrovanej vody "Purified".

 


 

Viacstupňová filtrácia

Filtračná vložka je zložená z viacerých vrstiev, ktoré zabezpečujú odstránenie väčšiny škodlivých látok nachádzajúcich sa vo vašej vode. Sedimentačná filtračná vrstva chráni zariadenie pred poškodením mechanickými nečistotami, uhlíkový granulát zase zachytáva chlór, organické zlúčeniny a zabraňuje tvorbe baktérií.

 


 

Meranie pH a nastavenie prietoku vody

Optimálna na pitie je voda s hodnotou medzi pH 9 - 9,5 (predstavuje hornú hranicu limitu pH v pitnej vode predpísaného vyhláškou MZSR). Pri spustení ionizátora vody je nutné nastaviť požadované hodnoty pH, a to nastavením prietoku vody za minútu. Balenie obsahuje indikačné kvapky a farebnú stupnicu, vďaka ktorým spoľahlivo zistíte, aká je hodnota pH vody pri aktuálnom prietoku. Výsledok ionizácie vody závisí najmä od kvality vstupnej vody, približne sa však pre dosiahnutie hodnoty pH 9 - 9,5 môžete riadiť nasledujúcou tabuľkou:

ph_tabulka

 


 

Výhody ionizovanej vody

Rýchla doba so sebou prináša mnoho faktorov, ktoré výrazne vplývajú na kvalitu nášho života. Nesprávne stravovanie a stres spôsobujú vznik kyslého odpadu v organizme, a ten sa následne ukladá v našom tele. To vedie k nedostatku energie a oslabeniu imunitného systému. Pitím ionizovanej vody sa kyseliny zneutralizujú a telo sa dostavá do správnej rovnováhy pH.

5 hlavných pozitív ionizovanej vody:

 1. zásaditosť - neutralizácia prekysleného prostredia spôsobeného nezdravou stravou, stresom...,
 2. detoxikácia - výborná schopnosť vyplavovania toxínov z tela,
 3. hydratácia - molekuly vody sú spojené do skupín (klastrov), ionizované molekuly H20 sú približne polovičné, takže sa lepšie vstrebávajú do buniek, čím kvalitne hydratujú organizmus,
 4. antioxidácia - prirodzene bojuje proti škodlivým voľným radikálom v tele,
 5. boj proti chorobám - existuje mnoho klinických štúdií, ktoré preukázali, že prekyslený organizmus má úzky vzťah s rôznymi chorobami.

 


 

Jednoduchá údržba

Ionizátor vody Aquaion Elegance má kapacitu až 3 600 litrov prefiltrovanej vody. Výmena náhradného filtra sa odporúča raz za 6 mesiacov. V prípade vysokej tvrdosti vody môže byť potrebná pravidelnejšia údržba zariadenia, aby nedošlo k zaneseniu vodným kameňom.

udrzba_ionizatora

 

 

Tovar zaradený v kategóriách
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.